Поштовани родитељи

logo skole

Као што сте већ и сами информисани, услед ванредног стања у држави, одлучено је да ће се до даљњег спроводити васпитно образовни рад на даљину. То значи да ће ученици контактирати са наставницима путем е мејла, друштвених мрежа, виртуелних учионица и различитих апликација. Такође, предавања из општеобразовних и појединих стручних предмета биће доступна преко платформе РТС Планета. За почетак важно је да децу припремите на чињеницу да ово није распуст већ да ће имати обавезе, домаће задатке, провере на основу којих ће се изводити оцене и на тај начин ћемо бити у могућности да школску годину приведемо крају. У току наредних дана ученици могу да очекују потребне информације и упутства о раду на школским мејл налозима. Надамо се сарадњи и разумевању јер у овој тешкој ситуацији важно је да будемо јединствени и дисциплиновани како би штетне последице биле што мање. Од вас очекујемо да мотивишете своју децу и пратите њихов рад, а ви од нас можете да очекујете максималну ангажованост и флексибилност због специфичних услова.

Званичан допис из Министарства просвете можете прочитати овде.